İlk 30: 30 Temmuz


Doğal, neşeli, kendine has... Bizce düğün böyle olmalıydı.

Kendimize yemyeşil bir bahçe – Yanık Mektep – bulduk, onu bizi çok seven insanlarla doldurduk. Aslında düğün için tek ihtiyacınız o sevgi yumağı. Mutlu olmak, eğlenmek, hiç bir detayda boğulmamak.

Davetiniz sizi yansıtabiliyorsa, standartlardan uzaklaşmışsa, fotoğraflara baktıkça bir daha mutlu oluyorsanız değmeyin keyfinize...

Biz ne mi yaptık? Düğünümüzün yerine, tarihine, davet biçimine karar verdikten sonra içimizi açan renklerden bir renk paleti oluşturduk, Pantone 2016 renklerinden de ilham aldık. Davetiyeden, nikah takına kadar tüm detaylara lacivert, mercan, açık pembe ve mavi tonları hakimdi. Bu renkler Yanık Mektep’in yeşil-beyaz fonuyla birleşince hem doğal, hem romantik bir atmosfer yarattı. Farkında olmadan 2017’nin rengi çimen yeşiline de göz kırpmışız meğer.

Detay dediysem bakmayın, öyle ortalığı çiçeklere kalplere boğmadık. Tek çiçeğimiz oldum olası bayıldığım ortancalardı. Biriktirdiğimiz şarap şişeleriyle kavanozların içlerini ortancalarla doldurduk. (Düğün öncesi adeta bir geri dönüşüm çalışmasıydı.) Menü kartlarını taze şeftalilere iliştirdik. Nikah düzeni için beyaz sandalyeleri fotoğraflarımız ve minik çiçek demetleriyle süsledik. İlle de bu olacak diye çizdiğim nikah takını ortancalarla bezeyen canım arkadaşlarıma buradan tekrar selam ederim.

Konukları yaz sıcağından korumak için yelpazeler, doyasıya dans edebilsinler diye flip-floplar dağıttık. Badem şekerini ihmal etmedik; esas nikah şekerimiz en sevdiğimiz şarkılardan oluşan albümümüz oldu. Hem en sevdiğimiz şarkılar düğün boyunca çaldı, hem konuklarımız düğün sonrası eve dönerken kulaklarında bizim tınılarımız kaldı. Dinledikçe biz de düğünü yeniden yaşıyoruz.

Şarkılar bizim için çok kıymetli olunca, süslemede de yerini aldı. Her bistro için ahşaptan bir şarkı sözü kesilip şişelerde/kavanozlarda yerini aldı. Fotoğraflara bir baktık, herkesin elinde bir başka şarkı.

Günün sonunda hem süsleme maliyeti alıp başını gitmedi hem de hiç bir şey çöp olmadı. Zaten Yanık Mektep’in bahçe mobilyaları harikaydı, dekora eklediğimiz aksesuarlar da sonra hoop dedi evimizin baş köşelerine kuruldu. Mumları bile yaka yaka bitiremiyoruz mesela :)

Kendi dekorunu kendi kurmanın avantajları ;)

Davetiyeden fotoğraf kaplarına, bardak altlıklarından cd zarflarına tüm görsel malzemesini zevkle hazırladığımız el yapımı düğünümüze bakıp bakıp mutlu oluyoruz. Kağıt işlerini ve süsleme detaylarını tasarlayıp, kurulumunu da canım arkadaşım Merve Çolakoğlu'na emanet ettiğim 30 Temmuz’un detaylarını fotoğraflarda bulabilirsiniz.

Fotoğraflar: Hikaye Avcıları

#Düğün #Davet #Wedding #Davetiye #Dekor #HappilyEverAfter

son yazı
arşiv
etiketler
Henüz etiket yok.
  • Black Instagram Icon

© 2020 by  30KAĞIT İŞLERİ